Vajad abi

LASTEABITELEFON 116 111 (www.lasteabi.ee)

Kui sul on mõni mure või vajad abi, siis Lasteabi on Sinu jaoks alati olemas, et sind kuulata ja aidata. Nõustajad vastavad nii päeval kui ka öösel. Kui tead kedagi abivajajat, siis anna temast teada. Üheskoos on kergem teda aidata.

Lasteabiga saad ühendust võtta:

VEEBIPOLITSEINIK

Veebipolitseiniku ülesandeks on vastata interneti suhtlusportaalides, foorumites ja e-kirja teel kõikvõimalikele küsimustele, mis võivad inimestel politseitööga seoses tekkida.

Milliste muredega veebipolitseiniku poole pöörduda?

  • Kui soovid politseilt nõu
  • Kui sul on seadusi puudutavaid küsimusi
  • Kui soovid saata politseile vihjet
  • Kui kahtlustad, et keegi teine esineb internetis sinu nime all
  • Kui oled sattunud kiusamise/ahistamise ohvriks
  • Kui tahad teatada seksuaalsest väärkohtlemisest

Veebipolitseinike kontaktid leiad https://www.politsei.ee/et/veebipolitseinikud

Veebipolitseiniku poole pöördumine ei tähenda seda, et koheselt alustatakse menetlust või, et pöördumisega kaasneb karistus. Veebipolitseiniku ülesandeks on esmajoones inimeste küsimustele vastata ja nõu anda. Pöördu julgelt.


Veebikeskkonna haldaja teavitamiseks kasuta REPORT nuppu

Veebilehtedel ja sotsiaalvõrgustike lehtedel on olemas veebilehe haldaja poole pöördumise link (nt Facebook´is on postituse vasakus ülanurgas täpid, mille valikust saab valida tegevuse: Hangi tuge või teata postitusest), mille kaudu on võimalik teada anda sinu kui kasutaja õigusi rikkuvast materjalist või tegevusest. Vaata teavitamisvõimalusi TikTokis, Instagramis, Snapchatis SIIT.


Vihjeliin www.vihjeliin.ee

Vihjeliini veebilehel oleva vormi kaudu saab teatada internetis levivast ebaseaduslikust materjalist, eelkõige on oodatud teave laste seksuaalset ärakasutamist edastavast materjalist.
Teabe saab edastada anonüümselt.