03.09.2019

27.-29.augustil toimus Targalt internetis noorte suveseminar Nelijärvel. Seminaril osalesid noored, kes on huvitatud erinevatel digimaailma puudutavatel teemadel kaasa rääkima ja toetama eakaaslaste ja nooremate teadlikku ja turvalist käitumist internetis.

Kolme päeva jooksul loodi üheskoos lauamänge ja küberkaitsealane võistlus õpilasteleja valmisid humoorikad õpivideod muinasjuttude ainetel. Noored arutlesid erinevatel teemadel ja pakkusid lahendusi erinevate situatsioonide lahendamiseks, näiteks kuidas e-poodlemise riske maandada, lunavara juhtumit lahendada või kuidas kutsuda korrale klassikaaslast, kelle sõnavõtt internetis pole sobilik. Tegusatesse päevadesse mahtusid nii pingelised mõttetööd kui ka vabas õhus liikumine, mille raames lahendati erinevaid nuputusülesandeid.

Birgy Lorenz, TalTech poolne laagri vedaja sõnul oli seekordses laagris eriti tore see, et kolme laagripäeva jooksul olid noored ise nii osaleja kui juhendaja rollis. Nimelt osalesid laagris kaks erinevat vanusegruppi – KüberNaaskli suurvõistluse küberkaitse talendid, kes seekord võtsid endale rühma liidri vastutava rolli. Olles mentoriks noorematele õppisid nad ise juurde sotsiaalseid oskuseid ja arendasid keeleoskust, sest räägiti nii eesti, vene kui inglise keeles. Vajadusel selgitati asju ka arvutitehnika ja miimika kaudu.

Projekti Targalt internetis noorte suveseminari läbiviimist toetavad Euroopa Komisjon, Hasartmängumaksunõukogu, Lastekaitse Liit, Tallinna Tehnikaülikool, HITSA, Eesti Interneti Sihtasutus ja Kaitseministeerium.